Кожен хто коли-небудь вибирав керамічну плитку для кухні, ванної кімнати, санвузла задавався питанням про те, які кольорові і тональні моделі не тільки будуть найбільш прийнятно виглядати, але грамотно оформлять і прикрасять інтер'єр. Особливо важлива ця задача для людей з дуже тонким, чуйним розумінням краси і стилю. Гармонійні відтінки керамічної плитки разом з правильно підібраною формою і кольором меблів не тільки додадуть інтер'єру елегантність, але й можуть істотно вплинути на загальне сприйняття образу і пропорцій кімнат. Наприклад, загальновідомо, що керамічна плитка, витримана в холодному ключі, в білих, сірих або блакитних тонах здатна візуально збільшити кімнати з малою площею. Якщо укласти плитку горизонтальними рядами буде вигравати ширина приміщення, якщо вертикальними – кімната буде здаватися більш високою. Якщо у вас велика площа ванної кімнати, то виявляється широке поле можливостей для текстурних і колірних експериментів. Вибір колірної гами часто сильно ускладнений, так як кожен колір повідомляє щось своє.

Певні закономірності у виборі колірної гами:

  • Білий і чорний кольори розглядаються у спільної взаємодії своєї крайньої контрастності.
  • Блакитний – відноситься до дизайнерської класиці, щороку з новим витком моди в області дизайну інтер'єру міняються відтінки і інтенсивність блакитного (від блідого до синього крайньої насиченості), його патерни, текстури і візерунки, співвідношення в тонально-колірних комбінаціях, але сам колір завжди тримає свої непорушні позиції. Асоціює з небом або морською водою, часто і ефектно поєднується з плиткою білого кольору.

  • Зелений колір теж характеризується широким спектром відтінків, відсилає до природного спокою і гармонії.
    Так само, як і блакитний пріоритетний для ванних і душових.
  • Бежевий колір помітно виріс у своїй популярності останнім часом. Широка гамма варіюється від молочно-кавового до майже шоколадного відтінків, може бути універсальною і підійти для будь-якого типу кімнат.
  • Червоний колір, відносно рідкісний. Це пов'язано в першу чергу з тим, що оперувати червоним кольором і сполученнями з ним досить складно. Потрібно мати витончену фантазію, щоб управляти червоним. Він вважається класичним кольором любові, пристрасті, але слід бути обережним з ним, адже він може нести також агресію і чинити тиск.

Кольорові рішення в сфері керамічної плитки оновлюються і поповнюються щороку. Серед сучасних тенденцій для ванної кімнати можна виділити вічно актуальні зелено-блакитні комбіновані тони і забарвлення. За стилем досить поширеними є керамічна плитка і керамограніт під бетон, цеглу, метал, тканину або натуральні матеріали, такі як дерево і камінь. Вони сприяють досягненню відчуття камерності і затишку. Дуже популярні колірні концепції з коричневою гамою. Коричнева гама в таких випадках виконує функцію балансування в разі великої кількості різних кольорів, це можуть бути як власне відтінки коричневого, так і синій, зелений, жовтий, білий і чорний кольори. Імітація природних кольорових гам добре виражається в поєднаннях зеленого з жовтим, зазвичай береться природний зелений середньої інтенсивності і світло-жовтий колір. Таким чином відтворюється ілюзія зелених лугів, полів, оточених лісосмугами, садів, з торжествуючим молодим листям дерев. Розслаблюючі колористичні прийоми, засновані на поєднанні білого кольору і пастельного рожевого, блідо-зеленого і світло-блакитного, часто доповнюються різким вкрапленням основного насиченого кольору. Композиції, що відсилають до моря і океану і символізують безтурботну легкість, базуються, як правило, на блакитному, синьому, фіолетовому, легкому рожевому і зеленому кольорах і різних їх поєднаннях.

Наповнюйте свій будинок теплом і затишком з нами! Для Вас великий вибір керамічної плитки і керамограніта самих різних кольорів!