Керамічна плитка Терраццо в інтер'єрі: відродження інтер'єрного тренда

Терраццоплитка з малюнком, що імітує візерунок «венеціанської підлоги». Створюючи її, італійці заливали роздроблений мармур і граніт клінкерним цементом. Такий вид декорування був популярний в 1970-і роки. А сьогодні ми спостерігаємо відродження цього інтер'єрного тренда.

Плитка Терраццо в інтер'єрі: форми і розміри включень

«Кам'яні фракції» можуть мати різний розмір: від великих включень до «мармурової крихти».

Незвично виглядає присутність «камінчиків» протилежного обсягу і форми в рамках одного дизайну: малі, великі, витягнуті, у вигляді ромбів, трикутників і ін.

На вибір конкретного варіанту впливає інтер'єрне оточення: якщо кімната рясніє дрібними деталями, на плитці краще великий візерунок і навпаки.

Підхід до декорування залежить і від форми самої плитки. Найбільш затребувана – квадратна, проте крім неї широко застосовують прямокутні варіанти. Для створення модного інтер'єру стане в нагоді шестикутна плитка Терраццо. На стінах з неї викладають «бджолині стільники» – це один з найбільш гарячих трендів.

Колірна гамма і способи ввести її в інтер'єр

  • Під стримані стилі (скандинавський або мінімалізм) використовують плитку і керамограніт Тераццо в монохромній гамі: сірої, білої, чорної. У цьому випадку він виконує роль складного, але не переобтяженого фону.
  • Варіанти в забарвленні мультиколор частіше стають акцентними. Біля них закручується ідея східного стилю, бохо, модерну, пін-апу, поп-арту.
  • Іноді в кераміці поєднуються нейтральні і помітні одноколірні принти, наприклад, жовті або сині. Їх відтінок підбирають під уже наявну яскраву деталь. Наприклад, лимонну стільницю або тумбу індиго.

Плитка Терраццо у ванній: застосування та цікаві прийоми

Стіни. Матеріал з незабутнім малюнком застосовують в обробці total look – коли стіни оформляються цілком. Також можна виділити окрему зону, викласти триптих або панно з яскравого мультиколора. Безшовна кладка світлої плитки в душовій зоні створить чистий і лаконічний простір усередині кабіни.

Підлога. Кераміка не є на дотик такою ж холодною, як справжній terrazzo з мармуру і цементу. Однак при бажанні під неї можна змонтувати «теплу підлогу». До речі, цікаво виглядає дублювання підлогового покриття і стільниці під раковину. Або його повторення в аксесуарах, стікерах і текстилі.

Плитка Терраццо на кухні

Цей вид обробки робить доступним безліч дизайнерських рішень.

  • Практичний і зручний хід – помістити немазкий візерунок Терраццо на фартух. Він не вигорить під дією сонячного світла, з нього легко змиваються плями і жир.
  • Фартучна зона в персиково-бежевих тонах добре поєднується з рожевими стінами.
  • Точкове підсвічування створить гарні відблиски, якщо взяти плитку або керамограніт з вкрапленнями, які переливаються.
  • Нестандартно виглядає мікс контрастної плитки Терраццо на стінах. Наприклад, білий верх і чорний низ не будуть дивитися важкувато через різнокольорові включення.
  • Свіжо і легко виглядає облицювання підлоги світлим керамогранітом в діагональній або паркетній розкладці.
  • Не застаріває викладка у вигляді «килима». Актуально брати ніжні тони: сірий і кремовий, бежевий і попелястий, щоб не «рубати» простір.

Терраццоплитка з універсальним характером, вона підійде для різних стилів: класики, мінімалізму, ар-деко, контемпорарі, кантрі, прованс. Але найяскравіше буде виглядати в тій стилістиці, звідки вона «родом»: венеціанської, італійської, середземноморської та римської.