Плитка під мармур у сучасному інтер'єрі

 

У колекціях більшості виробників є серії плитки під мармур. З чим їх поєднувати, як незвичайно викладати, який малюнок підібрати – все це розберемо прямо зараз.

Плитка під мармур у ванній: прийоми викладки

 

 

На поверхні кераміки немає мікропор – вона не боїться вологості, пари, перепаду температур. Немає обмежень щодо її застосування. Можна викладати керамічну плитку під мармур на підлогу, стіни, облицьовувати нею відносно складні форми. Наприклад, виступи, ніші, приховані елементи сантехніки та труб.

 

На стінах відбиття світлого верху та темного низу бордюром вже неактуальне – тренди сьогодні інші.

  • Наприклад, викладка «букмач» – коли від центральної осі ліворуч і праворуч розходиться симетричний візерунок, як сторінки у розкритій книзі.
  • Цікаво виглядає, якщо звичні формати вкласти під іншим напрямом. Наприклад, вузький прямокутний кабанчик прийнято фіксувати горизонтально. Якщо викласти таку плитку під мармур у ванній вертикально або під кутом 45 градусів, вийде свіжіший дизайн. Останній варіант можна урізноманітнити на власний розсуд. Так, на суміжних стінах поєднують однакову плитку з різними типорозмірами. Це візуально розширює приміщення.
  • Класичний прийом – «мармур» та дерево в інтер'єрі. Поєднання виходить фактурним та гармонійним. Зараз з'явилися стільниці з дерев'яного матеріалу з вологостійким просоченням. Їх підбирають до кераміки не тільки за кольором, а й за тактильними відчуттями («глянець+глянець» або «матова обробка+полірування»).
  • Добре працює прийом «метр елітної плитки». Достатньо купити трохи дорогого керамограніту та розмістити його локально, наприклад, між дзеркалом та раковиною. Цього вистачить, щоб загалом склалося враження дорожчого інтер'єру.

Плитка під мармур на кухні

 

 

Найчастіше кераміка, кахель або керамограніт використовуються для облицювання фартуха, часткового оздоблення стін і як покриття для підлоги.

 

Плитка під мармур на кухні – зручне та естетичне рішення. Вона легко миється, не потребує періодичного шліфування (як камінь), на ньому не затримуються плями (завдяки відсутності пір).

 

Вибираючи з чим поєднувати плитку під мармур при виборі фартуха, дійте за принципом однаковості або контрастів.

 

► Відтінок керамограніту може повторювати загальний колір стін – це зробить приміщення «спокійнішим». Наприклад, пісочні відтінки добре виглядають із темно-коричневими дубовими фасадами.

 

► Інший варіант – брати прямо протилежні за кольором зразки. Якщо підлога та стінове покриття темні, плитку під мармур на кухню краще брати світлу. Якщо фартух кольоровий з яскравими малюнками, оточення краще стримане і т.д.

 

Підлогове покриття за площею найбільше масивне, його вибору приділяють особливу увагу. Ефектно виглядають поєднання білого мармуру та дерева, плитки та скла, кованого декору та керамограніту з шорсткою матовою поверхнею.

 

Найпопулярніші способи викладки керамічної плитки під мармур на підлогу – це «зошит у клітинку» (рівні квадрати 60х60), мікс різних типорозмірів, «килим» з різнокольорових екземплярів у середині та «рамка» на однотонному фоні.

Плитка під мармур на підлогу: деякі аспекти використання

 

 

Для цього краще вибирати зразки з високими показниками стійкості до стирання. У нашому асортименті чимало колекцій, у яких виробники використовують інноваційні захисні покриття.

 

Також варто подумати про антиковзаючий верхній шар. Особливо якщо йдеться про передпокій або хол, куди ми часто приходимо з вулиці у мокрому взутті. Якщо вибрати товар із цією характеристикою, стане неважливо, якому типу обробки поверхні віддати перевагу (глянцевому або матовому) – буде однаково зручно.

 

Що ж до відтінків, то беруть або базову (нейтральну) гаму, або акцентну. В останньому випадку тон підбирається під загальний стиль інтер'єру. Виходити варто з правила: не більше 3-4 яскравих кольорів у приміщенні.

 

Плитка під мармур на підлозі може утворювати складний дизайн із кількох яскравих відтінків. Цей варіант бажаний, якщо загальний фон з меблів і стін нейтральний. Також вона здатна брати на себе роль однотонної колірної домінанти (і тоді вже з іншими акцентами варто бути обережнішими).

 

***

 

Як бачимо, варіантів достатньо, і якщо одні з них очевидні, наприклад, комбінація мармуру та дерева в інтер'єрі, то інші здивують ваших гостей («бетонна підлога + плитка», «кераміка + оздоблення рельєфним металом»). Це привід виявити фантазію та виразити себе через затишний цікавий простір, створений силою своєї уяви.