«Керамічна плитка» в наш час – це не просто доступний облицювальний матеріал, але блискуча можливість структурувати простір свого інтер'єру, додати візуальних вишукувань і оточити себе досягненнями сучасних дизайнерських технологій. Крім того, керамічна плитка поєднує в собі безліч характеристик, таких як міцність і екологічність, термо- і водостійкість, вогнетривкість, резистентність до впливу хімічних агентів і легкість в укладанні.

«Сучасні тенденції в сфері керамічної плитки» йдуть відразу в декількох напрямках. Найбільш значущим є «імітація натуральних матеріалів», серед яких найбільше виділяється плитка під мармур і камінь. Різноманітність мармурів і каменів самих різних колірних і тональних гам ідеально оформлено в неповторюваних патернах. Окрема категорія – це «імітація дерева», що показує рівень найвищого розвитку технологій друку, завдяки яким укладений «керамограніт з імітацією дерева» неможливо відрізнити від натуральних деревних матеріалів. Свою актуальність з попередніх років зберегла і плитка під бетон. Бетонний градієнт починається від самого брутального, майже чорного бетону, до світлих і теплих моделей. Стиль «плитка терраццо» зовсім не втрачає свою актуальність, як в Італії, звідки він пішов і де був дуже популярний довгий час, і продовжує з'являтися і користуватися попитом багато різної якісної плитки, оформленої в даному стилі.

«Кортен плитка» (стилізована під кортенову сталь) і різновид, що при первинному ознайомленні може викликати в клієнта подив, але це лише перше враження. У приміщенні вона виглядає більш ніж сучасно.

«3D плитка» візуально звучить вже більше як декор, ніж фон, додасть в інтер'єр обсяг і динаміку. Завдяки таким особливостям плитка, стилізована в 3D сприяє формуванню перспективи, візуальному розширенню простору. Крім 3D малюнків для заповнення плитки можуть використовуватися люмінофори, гелі і т.д.

В основі сучасної трендової політики також лежать «архітектурний підхід до дизайну» і «великий формат плитки». Архітектурний підхід до дизайну грунтується на естетичному мінімалізмі на противагу ретро дизайну, в якому частим явищем була наявність в межах одного приміщення відразу декількох, а то і багатьох видів декору. Виробники поступово проводять заміну старих колекцій, насичених великою кількістю яскравих, складних, заплутаних елементів декору на нові, більш природні. Великий формат відрізняється меншою кількістю швів і додає інтер'єру просторової масштабності і монументальності. Якщо правильно підібрати візуальний патерн на плитку, то виглядати це буде вражаюче.

Особливе значення останнім часом набули малюнки, патерни і нестандартні форми плитки. Вензелі практично витіснені в минуле, на зміну їм прийшли прості, але стильні графічні малюнки, конструкції різноманітних ліній і геометричних фігур. По конфігурації поряд з тривіальною звичністю прямокутних, ромбічних і різних багатокутних форм, популярні абстрактні, химерні за задумом форми, з супутнім незвичайним їх укладанням.