Найпопулярніші формати плитки: який вибрати? Актуальні тенденції, модні тренди та класичні рішення, перевірені часом

 

 У світі інтер'єрної моди є свої тренди. «Встигнути за ними» хоче кожен власник приміщення, вкладаючись у ремонт. Немає нічого гіршого, ніж витратити час, сили та гроші, а через 2-3 роки отримати морально застарілий інтер'єр. Щоб ви могли уникнути цього, сьогодні ми поговоримо про те, який формат плитки вибрати для дому, квартири, громадського чи офісного простору.

Огляд трендів: що зараз у моді

 

Ми проаналізували експозиції світових інтер'єрних виставок – саме вони задають вектор усієї галузі. На них орієнтуються виробники, дизайнери, архітектори та, звичайно, споживачі їхніх послуг. Ось кілька актуальних напрямів, з яких можна сміливо обирати зараз.

 

► Великогабарити. Це великий формат плитки: від 60х120 см та вище. Технологія виготовлення великоформатного керамограніту стала доступною нещодавно, цим пояснюється підвищений інтерес до нього. На ринку є колекції, розмір яких досягає 120х240 см, це красиво – створює цілісний простір із мінімумом шовних з'єднань. Але ті, хто вже спробував усе це у справі, підтвердять – настільки великий формат плитки є гарним лише для масштабних площ. Приватних особняків та громадських інтер'єрів. Якщо брати звичайну квартиру, з ним починаються проблеми: занести в звичайну кімнату зі звичайними дверима, не пошкодивши, розгорнути, десь розмістити для розпилу… Розмір 60х120 см показує себе як набагато зручніший, тому й затребуваний він більше.

 

► «Стільники» або шестикутник. Інтерес до цієї форми продовжує наростати, і ще не досяг піка. Це затребуваний формат плитки для підлоги та стін, для фартуха та оформлення великих поверхонь (залів у басейнах, холах творчих студій). Сьогодні модно поєднувати темні та світлі елементи з дрібно візерунковим дизайном. Якщо брати матову поверхню, матеріал стін здається дуже затишним, що підходить навіть для тих приміщень, які традиційно не облицьовують.

 

► Комбі різних розмірів. Це модний формат викладки плитки для ванної кімнати. В інших приміщеннях він використовується рідше. Але тут є нюанс, до якого треба бути готовим. Ідеально рівних швів при стику різногабаритних елементів не буває. Майстру доведеться розносити деталі. Оформляти у вигляді панно, використовувати багет, плінтус, вдаватися до широких декоративних швів або шукати інші рішення.

 

► «Цегла». Технологія зменшення товщини кераміки по контуру та скошені кути створюють ефект глянсової та акуратної цегляної кладки. Це популярний формат плитки для ванної, кухні та балкону. Якщо хочеться ультрамодних рішень, використовуйте її не лише як облицювальний матеріал, а й як елемент зонування. Наприклад, розмістіть на одній-двох стінах і не до стелі, а на 2/3 висоти.

 

► Рельєфні поверхні. Вони дають особливі тактильні враження. Такі вироби можуть бути шорсткими або глянсовими з ділянками, що виступають. Деякі виробники стали імітувати на дотик гальку або натуральний травертин. А окремі бренди навчилися робити поверхню нехолодною! Це елегантний, затишний та візуально м'який формат плитки для ванної, кухні, зони фартуха та навіть передпокоїв.

 

Який формат плитки вибрати: поєднуємо тренди з практичністю

 

І насамкінець кілька рекомендацій, які допоможуть зробити правильний вибір.

  • Для стін маленької ванної кімнати великий формат плитки недоцільний. Її доведеться нарізати, огинаючи кути та комунікації. Не вдасться скористатися її головною перевагою – безшовністю. За ціною вона зазвичай дорожча за середньоформатну на 20-30% (і на стільки ж вища вартість роботи з нею). Втрачається сенс від вибору цього варіанта. Зате такий формат плитки – відмінне рішення для підлоги, навіть якщо площа кімнати зовсім невелика.
  • Не найкращий вибір для невеликої душової дрібні за розміром плитки (25х125). Вони створять непотрібний «шум», перевантажать простір.
  • Оптимальний формат – середній: 60х60, 80х80 см та інші. Лінії здаватимуться «чистими», поверхні візуально розширяться.
  • Для більших за площею приміщень варіантів набагато більше. Підійде комбінація дрібної та великої мозаїки, викладення прямокутної плитки ялинкою (паркетна кладка) або «перетікання» декоративних елементів зі стін на підлогу.
  • Вибираючи кераміку або керамограніт різного розміру, слідкуйте, щоб товщина матеріалу була однаковою. Інакше навіть незначний перепад виглядатиме неакуратно.
  • Мозаїка як формат плитки для підлоги – модне та красиве рішення. Але до нього варто вдаватися тим, хто готовий до регулярного догляду за швами та оновлення затірки. Те саме можна сказати про його вибір для фартуха на кухні - це варіант не для лінивих. Зате на стіні в душовій, хаммамі, басейні або тій же кухні він не створить жодних незручностей тим, хто звик робити прибирання з мінімумом витрат часу.

Ну, ось і всі основні поради про те, який формат плитки вибрати. І насамкінець хороша новина. Тренди в інтер'єрній моді довготривалі. Зробивши правильний вибір сьогодні, у найближчі 5-7 років Ви насолоджуватиметеся актуальним та естетичним простором.