Плитка в ванну: варіанти дизайну в інтер'єрі

У інтер'єрному дизайні важливо знайти золоту середину між естетикою і практичністю. Оптимальний вибір для приміщення з перепадами температури і вологості – це керамічна плитка. Для ванної таке рішення виграє по ряду показників.

  • Якщо порівнювати її з натуральним каменем, вона не вбирає вологу.
  • У штучного каменю виграє тим, що з часом не жовтіє і не покривається темними плямами.
  • Гігієнічніше, надійніше і довговічніше панелей з пластику.
  • На відміну від фактурної штукатурки кераміка не є сприятливим середовищем для розвитку грибків і плісняви.

Модна плитка у ванну: дизайн і актуальні тренди 2021-2022

Стиль лофт дістався до санвузлів. Якщо раніше він в основному торкався освітлення, дизайну труб, змішувачів і перегородок, то тепер в тренді брутальна лофтова плитка для ванної. На підлогу підійдуть фактури під грубо обтесане темне дерево, бетон, цеглу і балки.

Комбіновані стіни. Плитка у ванній в інтер'єрі спокійно сусідить з гладкою пофарбованою поверхнею. Допустимі поєднання з великоформатними стіновими панелями і навіть вологостійкими шпалерами.

«Божевільні акцентні зони». Це хіт останніх виставок в Мілані і Франкфурті. Чим креативніше кольоровий принт, тим краще: підійдуть, наприклад, білі медузи на червоному фоні, дамаський візерунок або бджолині соти на величезній стіні.

Помітні горизонталі. Якщо раніше декорували в основному вертикалі, то тепер плитка для ванної на підлозі стає яскравіше настінної.

Варіанти викладки

Тут діє просте правило: чим незвичніше викладена плитка у ванній кімнаті, тим індивідуальніший дизайн будинку.

  • Печворк можна укладати з боків, центр залишаючи світлим. У міру віддалення від нього кольорову плитку комбінують з однотонною.
  • Вертикальні ряди плитки сміливо можуть переходити зі стіни на підлогу і навіть на стелю. Якщо вибрати для них дрібний візерунок, це змінить геометрію простору і по-новому вибудує межі в кімнаті.
  • Темна рельєфна плитка у ванній кімнаті викладається від центру до периферії. Так, щоб в зоні основної уваги були цільні полотна. Незаповнені простори з боків заповнюють контрастною облицювальною плиткою.
  • Цікаво виглядає викладка «паркетна дошка» з вузьких плиток у вигляді ялинки на стіні. При цьому важливо, щоб суміжні тони були сусідами з контрастними.

Приклади вдалих колірних поєднань і інтер'єрних пар

► М'ятна плитка для ванної на стінах м'яко гармонує з сірим покриттям підлоги і білою стільницею. Рифлені вази з яскраво-зеленими цикламеном стануть фінальним штрихом.

Розмита в тоні фактура кераміки «під камінь» або з принтом «розводи інею» поєднується з імітацією натурального дерева. У цьому відтінку можна вибрати двері і продублювати його в кольорі тумби.

► В зоні над раковиною ефектне тоноване дзеркало доповнить широка вставка з чорної глянцевої плитки на стіні. Для ванної вона стане ще й додатковим джерелом світла: відблиски розсіюють точкове освітлення.

 

Правильні прийоми декорування висловлять через інтер'єр будь-яку Вашу ідею. У тому й полягає основний плюс кераміки – її естетичні можливості не обмежені.