Плитка на фартух: цікаві рішення для робочої зони кухні

 

Найпопулярніший матеріал для кухонного фартуха – це плитка. Вибираючи її, найчастіше покупці спираються на сполучність кольору та малюнка з меблями, обробкою стін та підлоги. Це правильно, але є ще 4 моменти, які впливають на загальне враження не менше, а іноді навіть більше, ніж відтінок та дизайн. Це типорозмір кухонної плитки, спосіб обробки поверхні, схема викладки та комбінованість з керамікою іншого формату та кольору. Сьогодні будемо розглядати найцікавіші варіанти обробки, не забуваючи про ці важливі деталі.

 

Сучасний фартух на кухню: головне правило оформлення робочої зони

 

Але для початку розкриємо простий базовий секрет, який використовують у своїй роботі дизайнери. Чим менше площа скіналі і чим більше кухонного начиння стоятиме на стільниці, тим мінімалістичнішим повинен бути малюнок плитки на фартух.

 

Якщо робоча зона невелика, з рейлінгами, яскравими сільничками та цукорницями, великою кількістю техніки, краще відмовитися від візерунків та орнаментів взагалі. Благородніше виглядатиме однотонне оздоблення під італійський мармур або варіант під індійський граніт з відливом та грою світла.

Плитка на фартух: яку вибрати

 

► Під світлий однотонний гарнітур підходить активний принт плитки. Для фартуха на кухню в темних тонах рекомендований контрастний білий або м'який кавово-коричневий фон, також припустимо яскравий візерунок або орнамент.

 

► Якщо фасади вже декоровані, скіналі краще вибирати у стриманому стилі. Можна вибрати простий однорідний колір, а якщо захочеться додати йому складності, пограйте з фактурою. Вибирайте цей відтінок у форматі цегли, 3D-блоків, з рельєфною поверхнею. Також зовнішній вигляд урізноманітнюватиме поєднання плитки різних розмірів і, звичайно, незвичайні типи викладки.

Як викладати фартух на кухню з плитки: оригінальні схеми

 

Якщо на думку не спадає нічого, крім традиційних «шашок» або «ялинки», наша добірка схем стане джерелом нових ідей.

  • Палуба (викладка по діагоналі зі зміщенням).
  • Контраст форматів: дрібні квадрати на стику декоративних «дошок».
  • Плетінка (нагадує цегляну кладку, де вирівнювання йде лише по горизонталі, вертикальні «цеглини» не співпадають).
  • Лабіринт (у центрі кожного квадратного сектора знаходиться невелика яскрава плитка-кубик, навколо неї викладено 4 прямокутники спокійних тонів).
  • Перехресне укладання (ряд уздовж, ряд поперек).
  • Плетіння з дрібними квадратними вставками (частіше контрастного кольору).

 

Як тільки класична шашкова схема викладки плитки на фартух, змінюється на щось складніше, кухня автоматично починає виглядати більш креативно та цікаво. Навіть якщо взяти не найдорожчі варіанти кераміки, скіналі виглядатиме дизайнерським та чітко продуманим.

Типи обробки поверхні плитки на кухню

 

Ще один секрет, про який багато хто забуває, стосується того, яким способом буде оброблена лицьова частина плитки. Від цього багато залежить – ряд принтів розкривається ефектніше лише у поєднанні з певним типом обробки поверхні.

 

Наприклад, імітація мармуру або скла виглядає дорого в глянсовому полірованому блиску. Візерунок під дерево виглядає затишніше та м'якше, якщо кераміка матова. Плитка на кухню під метал, тканину, іржу, бетон набуває особливої ​​тактильності в шорсткому лапатованому оздобленні. А для пэчворка, орнаменту, абстракції, смужок підійде сатинування.

 

Звичайно, це лише загальні рекомендації – більшість малюнків виглядає красиво в 2-3 варіантах обробки. Наприклад, камінь однаково гарний полірованим, лапатованим та матовим.

Типорозміри плитки на фартух у кухні: які формати в тренді

 

І, нарешті, варто заздалегідь продумати, який розмір елементів підійде для вашого дизайну скіналі.

  • Класичні варіанти квадратної плитки не здають своїх позицій: актуальні формати 10х10, 15х15, 20х20 см та інші.
  • Відносно новим та незбитим є великоформати, наприклад, 30х90, 30х100, 60х60, 60х90, 60х120 см.
  • У любителів модних інтер'єрів в особливій ціні плитка на фартух у форматі «дошки» різної довжини та ширини: 8х40, 10х60, 15х60, 20х60 см та ін.
  • Цеглини з об'ємними гранями впевнено стали хітом останніх років – розмір для них повторюють габарити реальної цеглини в кладці.
  • А ось мозаїка втратила чітке позиціонування: зараз нею сміливо викладають фартух робочої зони кухні. Використовують мозаїку вже звичних розмірів 30х30 см, вона складається з дрібних елементів, наприклад, чіпів розміром 1,5х1,5, 2,3х2,3 см, і навіть нестандартних 15х60, 28х29,7 см та ін. Найбільш популярна форма у вигляді «бджолиних стільників», «ялинки», «цеглинок».

 

Що вибрати з перерахованих варіантів – вирішувати лише вам. Створити кухню мрії за допомогою оригінального фартуха з плитки – просте та дуже захоплююче завдання. Бажаємо вам натхнення, і нехай результат тішить вас довгі роки.