Мозаїка та мозаїчна плитка в інтер'єрі: застосування та цікаві прийоми

 

Яка асоціація у вас з'являється, коли ви чуєте словосполучення «мозаїка в інтер'єрі»? Якщо ви уявляєте собі невеликі квадратики, значить, вам час подивитися наш каталог! Можливості цього виду декору набагато ширше, і вибір форм набагато багатший. Зараз ми вам про це розповімо, а заразом запропонуємо незвичайні ідеї, як використовувати мозаїку у ванній кімнаті, на кухні, і навіть у спальні. І, звичайно, торкнемося теми оформлення комерційних приміщень.

Мозаїчна плитка в інтер'єрі: форма та модні тренди

 

Мозаїку можна складати з елементів, що мають форму:

  • ромба;
  • прямокутника;
  • ялинки (по типу паркетної дошки в мініатюрі);
  • трикутників;
  • стільників;
  • восьмикутників;
  • хитромудрого декору у вигляді куполів, луски тощо.

У тренді поєднання деталей різного розміру чи контрастних кольорів. Якщо раніше було потрібне рівномірне облицювання великих поверхонь з плавним перетіканням кольору або з шаховими комбінаціями, то тепер актуально створювати панно. Тему та візерунок задає стиль приміщення. Можна викласти все, на що вистачить фантазії:

  • відтворити мармуровий слеб, розбитий на кубики для сучасної стилізації;
  • викласти картину «Народження Венери» для класичного оформлення (особливо у тему така мозаїка у душовій);
  • придумати кумедний піксельний візерунок для поп-арту;
  • створити брутальні шорсткі поверхні для лофта та ін.

Застосування мозаїки в інтер'єрі

 

Її легко наклеювати на рівні стіни та підлогу, але головний плюс матеріалу не в цьому. Він чудово лягає на складні поверхні: опуклі, увігнуті, вигнуті, з плавними або різкими переходами та вигинами, ребрами та кутами. Саме тому мозаїчна плитка в інтер'єрі використовується так широко.

 

Вона підійде для оформлення фартуха та робочих зон на кухні. Стане частиною гарної композиції над обіднім столом. У передпокої допоможе оформити частину стіни біля входу, яка часто брудниться – вийде практично та оригінально. Особливо модним є поєднання сірого з білим і чорним, турецький візерунок (у вигляді куполів) або ялинка.

Мозаїка в душовій стала класикою жанру: підійде для стін та підлоги, ванни та кабіни. Легко поєднується зі склом, каменем, плиткою великих типорозмірів, панелей із вологостійкого дерева, з нержавіючої сталлю та хромом.

Але і це не все: нам доводилося бачити стильні проекти, де дизайнери оформляли сатинованою, рельєфною або матовою мозаїкою приліжкові зони в інтер'єрі спальні. Доповнювали нею композицію із дзеркальною мозаїкою у вітальні, прикрашали зимовий сад та каміни.

 

Крім того, цей вид обробки часто використовують у комерційних інтер'єрах: басейнах, хаммамах, саунах, лазнях. Мозаїка у ванній кімнаті готелів та санаторіїв – також частий гість. І, нарешті, нею прикрашають колони та арки у холах та лобі.

 

Словом, рішень є безліч. Розберемо найпопулярніше їх.

Мозаїка у ванній: плюси та мінуси

 

Будь-який матеріал має свої переваги і недоліки при використанні їх у конкретному приміщенні. У цьому випадку плюсів більше, ніж мінусів.

 

Мозаїчні елементи зазвичай виконуються з кераміки, керамограніту, скла, смальти (дуже щільного скла), штучного та натурального каменю та ін. Вони є волого- та паростійкими, підходять для експлуатації в умовах високої вологості.

 

Вибираючи тип обробки поверхні (матова, глянсова, полірована, рельєфна, з перламутром), можна підібрати нековзний варіант для підлоги, так і декоративний для стін.

 

Крім того, мозаїчна плитка в душовій не є сприятливим середовищем для розвитку мікробів, грибків та цвілі.

 

З мінусів можна відзначити таке: за швами доведеться доглядати, оновлюючи час від часу затирання, щоб композиція мала такий самий гарний вигляд, як і відразу після завершення ремонту.

 

***

 

Як бачите, використовувати мозаїку можна не тільки у ванній кімнаті (хоча у цього рішення багато плюсів). Вибирайте підходящий дизайн та фантазуйте, варіантів у нашому каталозі вистачить під будь-який проект.